En İyi Aşk Filmleri

En İyi Aşk Filmleri
  22 Ekim 2015   1636 Okunma

Geçmişten günümüze Romantizmin doruklarına vuran naçizane fikirlerimiz ile oluşturduğumuz aşk filmleri listedi aşağıda sizler ile. Yorumlarınızla bize kendi listenizi bildirebilirsiniz.

Harry Sally İle Tanışınca (When Harry Met Sally) 1989    Harry ve Sally birlikte Chicago Üniversitesi'nde okuyor oldukları halde ancak okulları bittiğinde mezuniyet sonrasında aynı araba ile New York'a giderken tanışacaktır. Yolda uzun uzun sohbet ederler ve 'Kadın ile erkek sadece arkadaş olamaz' sonucuna varacaklardır. New York'a varınca ikili kendi hayatlarını yaşar ancak arada görüşürek birbirlerine olan biteni anlatırlar. Bir gün Harry eşinden, Sally de erkek arkadaşından ayrılacaktır ve karşılaştıklarında, aralarında güzrl bir dostluk ilişkisi başlayacaktır. İkili bu saatten sonra birbirlerine aşık olmamak için yoğun çaba sarfedeceklerdir.

Filmin FragmanıBenden Bu Kadar (As Good As It Gets) 1997

benden bu kadar filmi

      Takıntılı bir kişilik olan Melvin (Jack Nicholson) bir aşk yazarıdır ve her gün aynı yerde büyük bir titizlikle kahvaltısını yapar ve orda çalışan Carol (Helen Hunt) ona hergün tahammül etmektedir. Eşcinsel olan komşusu Simon (Greg Kinnear) ise yetenekli bir ressamdır. Bu üç kişi daha sonra birlikte bir maceranın içinde bulurlar kendilerini.. 7 dalda Oscar'a aday gösterilen filmi James L. Brooks yönetmiş.

Umut Işığım  (Silver Linings Playbook)

   Pat Solotano (Bradley Cooper) her daim bardağın dolu tarafından bakan, “Her şeyde bir hayır vardır,” cümlesine inanan bir kişidir. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, eşini geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlı bir biçimde hareket eder. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat anne babasının yanına taşınacaktır ve kendisini eşinin istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak mücadele zor bir şekildedir. Taa ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan Tiffany (Jennifer Lawrence) ile tanışınca değişecektir.

umut ışığım filmi

 Allison Scott (Katherine Heigl) hayatını güzelce sürdüren 24 yaşında bir magazin muhabiridir. Fakat fazlaca içki içtiği bir gece Ben Stone isimli (Seth Rogen) sorumsuz hayat geçiren bir genç ile yaşadığı tek gecelik ilişki istenmeyen hamilelik sonucunu getirince hayatı raydan çıkacaktır. Bebeğini tek başına büyütmek ile babasını daha iyi tanımak ikilemi ile yüz yüze kalan Allison, biraz aptalca gibi dursa da genç adama bir şans vermeye karar verir.

    Hayatını belli bir düzene oturtma arzusu güden çocuk ruhlu bir erkek olan Ben, çocuğunun annesi ile beraber olmak istiyorsa büyük bir karar almak zorunda olduğunu öğrenecektir. Ya yoluna aynen devam edecek, ya da aile fotoğrafının içerisinde kendisi de yer alacaktır. Ayrıca, tek gecelik ilişkiden sonra “Sen yoluna ben yoluma” diyecek ve kapıyı çarpıp terk ettiği bir kadın ile evlilik yoluna girebilmek hayli zor bir iş halini alacaktır. Birbirleri hakkında daha çok ayrıntı keşfettikçe,asla da ruh ikizii olmadıklarını hatta ayrı dünyaların insanları olduklarının bir gerçekçilik içerisinde acı verici şekilde ortaya çıkacaktır. Çevrelerinde örnek alacakları tek çift, Allison’un dominant ruhlu kız kardeşi Debbie (Leslie Mann) ile oldukça kılıbık olan eniştesi Pete’dir (Paul Rudd). Bu durum herşeyi daha da karmaşık hale sokmuştur. Bebeği beraber büyütmeyi becerebilecekler midir ? Ömür boyu mutlu hayat ortaklığının sırrı nedir? İki kadeh içki eşliğinde bir gecelik bir ilişki yaşanıp bitmiştir, ama kafa karıştırıcı bir sürü karmaşık sorunun yanıtlarını bulmak dokuz aylık süreyi alacaktır.  BENZER İçerikler
  YORUM Alanı
0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha